Skip to main content

Pobjednici natječaja "Školski sport i olimpijski pokret za 2021/2022"

Dragi učenici, s veseljem vas obavještavamo da smo odabrali pobjednike natječaja "Olimpijski krugovi" u sklopu projekta Školski sport i olimpijski pokret"!

Natječaj za školsku godinu 2021./2022. bio je otvoren od 28. veljače i trajao je do 7. travnja.

Na natječaj se javilo ukupno 90 školskih sportskih društava (u daljnjem tekstu: ŠSD) osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske koje su poslale 460 radova. Od toga je 62 ŠSD osnovnih škola sa poslanih 350 radova i 28 ŠSD srednjih škola sa poslanih 110 radova. Obzirom na veliki broj pristiglih radova prethodno je donesena odluka da članovi žirija pregledaju radove i prije sjednice te odaberu one koji zadovoljavaju kriterije za ulazak u uži izbor.

Radovi pristigli u kategoriji osnovnih škola pregledani su od strane Ocjenjivačkog suda, te je

donesena jednoglasna odluka da je

• prvo mjesto osvojio rad učenice Sare Kljaić iz O. Š. Viktorovac iz Siska

• drugo mjesto osvojio rad učenice Laure Osjak iz O. Š. Marije Jurić Zagorke iz Vrbovca

• treće mjesto osvojio rad učenice Agate Marie Belščak iz O. Š. Kneginec Gornji iz Gornjeg Kneginca

Pobjednici su utvrđeni usporedbom svih radova temeljem ispunjenja kriterija propisanih točkom d) Natječaja.

Radovi pristigli u kategoriji srednjih škola pregledani su od strane Ocjenjivačkog suda, te je donesena jednoglasna odluka da je

• prvo mjesto osvojio rad učenice Eme Blaić iz X. gimnazije „Ivan Supek“ iz Zagreba

• drugo mjesto osvojio rad učenice Amee Valentin iz Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek iz Osijeka

• treće mjesto osvojio rad učenice Martine Pastve iz Šumarske i drvodjeljske škole Karlovac iz Karlovca

NAGRADE

Unutar svake kategorije dijelit će se po tri nagrade školskim sportskim društvima u sportskoj opremi i rekvizitima u navedenim novčanim protuvrijednostima: za prvo mjesto 6.000,00 kn, za drugo mjesto 5.000,00 kn i za treće mjesto 4.000,00 kn.

Svaki učenik, autor nagrađenog rada u obje kategorije posebno će se nagraditi sportskom opremom u navedenim novčanim protuvrijednostima: za prvo mjesto 1.200,00 kn, za drugo mjesto 1.000,00 kn i za treće mjesto 800,00 kn.

Čestitamo svim dobitnicima na iskazanom talentu i trudu te osvojenim nagradama! :)