Skip to main content

Zlato za Nazor !

Dana 17.5.2018. godine u dvorani osnovne škole Vladimir Nazor u Čepinu odigrana je poluzavršnica odbojke za 5. i 6. razrede. Sudjelovale su: OŠ
Dragutina Tadijanovića (Vukovar),OŠ Dobriše Cesarić (Požega),OŠ Ivana Gorana Kovačića (Slavonski brod),OŠ Vladimir Nazor (Čepin) i OŠ Ivane
Brlić-Mažuranić (Virovitica). Prije poluzavršnice ove ekipe su se morale dokazati u nižim razinama natjecanja. Prvo je bilo tzv. gradsko,a zatim
županijsko takmičenje. Sudionice natjecanja su briljirale i zaslužile sudjelovati na ovoj poluzavršnici. Danas, prvu utakmicu “otvorenje“ odigrali su OŠ D.Tadijanović i OŠ D.Cesarić.Prvi set je završio rezultatom 6:25 (Vukovar), ali su se djevojke previše opustile u drugom setu i pobjedile su cure iz Vukovara rezultatom 25:22. Slijedio je treći set koji je bio napet. Tko će pobjediti? Set je završio gustim rezultatom 15:12 za Požegu, koje su se
ponovno vratile nakon izgubljenog seta. Sljedeća tekma se vodila između Virovitice i Požege. Dobrom i kvalitetnom igrom, cure iz Požege osvojile su
prvi set 25:12, a drugi set 25:6.

Zahvaljujući njihovim “napadačkim“ servisom i odličnim napadom, Virovitica se nije mogla obraniti. Treća po redu utakmica vodila se između Čepina i Slavonskog Broda. Naravno vjerni navijači Čepina ispunili su dvoranu divnom i motivacijskom atmosferom uz odlična navijanja i podršku. Naravno da su Čepinčanke uz ovakvu podršku samo mogle pobjediti uz rezultate 25:18 i 25:12. Dogodila se i jedna ozlijeda između prvog i drugog seta. Igračica iz Čepina je ozljedila nogu. Trener je naravno igračicu zamijenio kako bi se odmorila. No, na svu sreću mogla je u drugom setu ponovno igrati. Petu utakmicu odigrale su cure iz Virovitice i cure iz Vukovara. Utakmica je započela i završila velikim vodstvom Vukovara koje su uspjele sa svojim kvalitetnim servisom i odličnom obranom. Trud im se isplatio. Oba seta dobile su rezultatom 25:8. Sljedila je borba za 3. mjesto, gdje su se borile cure iz Slavonskog brodai cure iz Vukovara. Od početka do kraja utakmice vodstvo su preuzele cure iz Slavonskog broda, pomoću njihovih “stabilnih“ i “napadačkih“ servisa, te odličnom obranom. Ekipa iz Vukovara se borila i trudila, ali nije im pomoglo.

Na njihovu nesreću, pobjedile su cure iz Slavonskog broda koje su osvojile odlično 3.mjesto. Današnje finale igralo se između ekipe iz Čepina i ekipe
iz Požege. Naravno čim Čepin igra navijači su tu. Vrijedno podržavaju svoje školske prijateljice koje se isto tako vrijedno bore za svaku loptu. U pauzi između dva seta, u teren su uletile službene navijačice OŠ Vladimir Nazor. Svojoj plesnom točkom i akrobatikom još više su podigle na noge već prepunu dvoranu. Uslijedio je drugi set. Nažalost cure iz Požege nisu igrali tako sjajno kao prije,a pogotovo u drugom setu gdje su
primili poraz 25:4, a u prvom setu 25:13. Sljedila je dodjela pehara i diploma. 5.mjesto osvojila je ekipa iz Virovitice, 4.mjesto ekipa iz
Vukovara, 3.mjesto ekipa iz Slavonskog broda, 2.mjesto ekipa iz Požege i naravno, 1.mjesto ekipa iz Čepina. Pobjednici iz Čepina imaju pravo sudjelovati na državnom natjecanju u Vinkovcima od 3.-5.lipnja 2018.godine. Kao najbolje igračice cijelog turnira istaknule su se Leona Mijošek i Sara Balaž (obje iz ekipe Čepin). Leona je samo sa servisom svojoj ekipi pridonijela 20+ boda, a Sara sa napadom 10+. Na kraju, bi htjela reć da je bilo divno gledati sve ove napete i odlično odigrane utakmice, kako se djeca vesele,igraju i druže...Nitko ne bi trebao biti tužan ili ljut ,došli su jako daleko i trebali bi proslaviti svoj uspjeh,a ne tugovati. Još jednom čestitam svim ekipama i sretno našim Čepinčankama u Vinkovcima! Naravno da očekujemo zlato!