Skip to main content

VODNJAN I ZAGREB DRŽAVNI PRVACI

Dana 24. travnja počele su odbojkaške poluzavršne utakmice dječaka i djevojčica.

Već u prvoj utakmici ekipe su bile jako emotivne te su svoje emocije prenosile publici koja je ne umorno navijala na tribinama. Prvu polufinalnu mušku utakmicu igrali su OŠ Meterize, Šibenik i OŠ Vladimira Nazora, Daruvar. Nakon prvog poluvremena energičnost obje ekipe je pala, a napetost je narasla. Atmosferu su poboljšavali navijači s klupa. Pobjedu su odnijeli dečki iz Daruvara. U drugoj polufinalnoj muškoj utakmici sukobili su se dječaci iz OŠ Vladimira Becića, Osijek i iz OŠ Marina Držića, Zagreb. Cijela utakmica bila je oštra, brza, napeta i vrlo zanimljiva. Pobjednici iz OŠ Marina Držića ispraćeni su iz dvorane navijanjem publike s tribina. Prvu žensku polufinalnu utakmicu igrali su OŠ Đuro Pilar, Slavonski brod i OŠ Vodnjan, Vodnjan. Utakmicu su uveseljavala navijanja s tribina ali i sa klupa. Nakon prvog poluvremena počinju zagrijavanja drugih ekipa. OŠ Vodnjan odnio je pobjedu, a poraz je popraćen i pokojim suzama. Drugu polufinalnu žensku utakmicu igrali su OŠ Ostrog, Kaštel Lukšić i OŠ Antuna Augustinčića, Zaprešić. Složnost ekipe OŠ Ostrog pokazala se još na zagrijavanju.U borbi za treće mjesto sukobili su se OŠ Vladimir Becić, Osijek i OŠ Meterize, Šibenik. Terenom je cijelu utakmicu vladao OŠ Vladimira Becića, njihove brze i oštre lopte donijele su im apsolutnu dominaciju. Neočekivani preokret dogodio se u slijedeća dva poluvremena te je konačni rezultat za Šibenik 2:1 u setovima. Ponosni dečki kući u Šibenik su odnijeli brončanu medalju. U finalu su se za prvo mjesto borili dečki iz OŠ Vladimira Nazora, Daruvar i OŠ Marina Držića, Zagreb. Cijela utakmica prenosila se live streaming na televiziji. Vrlo napetu utakmicu obilježio je sportski duh i iščekivanje. Kući u Zagreb pobjedu; odnijeli OŠ Marina Držića s rezultatom i tako izborili prvo mjesto i titulu državnih prvaka. OŠ Đuro Pilar, Slavonski brod i OŠ Antuna Augustinčića, Zaprešić. Cure su odigrale utakmicu koja je odlučila koje od njih odnose treće mjesto. Unatoč velikom trudu OŠ Antuna Augustinčića njihova želja za pobjedom nije bila dovoljna stoga su cure iz OŠ Đure Pilara izborile treće mjesto.
Zadnju finalnu utakmicu odigrale su cure iz OŠ Vodnjan, Vodnjan i OŠ Ostrog iz Kaštel Lukšića. Utakmica je bila vrlo uzbudljiva i napeta. Pobjeda OŠ Vodnjan popraćena je velikim oduševljenjem publike, cure iz Vodnjana kući su odnijele titulu državnog prvaka. Pri dodijeli medalja potekle su i suze radosnice, veselje je preplavilo cijelu dvoranu. Od nekih ekipa čula sam da im je ovo zadnje zajedničko natjecanje, i da su zahvalne što su mogle pokazati koliko su dobra ekipa. Danas odlaze osnovno školske ekipe te dolaze srednje školske te počinje državno prvenstvo srednjih škola.