Skip to main content

Stolni tenis sport za mala mjesta

STOLNI TENIS

Stolni tenis mladići
Danas smo dobili državne prvake srednjih škola u stolnom tenisu za mladiće. Ekipa ŠSD Špogi Zagreb suvereno je osvojila naslov sa samo jednim izgubljenim setom i to u završnici protiv ekipe ŠSD Tehničar Pula. U utakmici za treće mjesto stolnotenisači ŠSD Primag iz Osijeka pobijedili su dupine iz Vele Luke.koji su bili nakon razigravanja na prvom mjestu grupe B.​
Državno prvenstvo u stolnom tenisu za mladiće održano je u sportskoj dvorani Intersport, 24. travnja 2017. godine. Na natjecanju se skupilo šest najboljih ekipa Hrvatske. Natjecatelji su cijelo natjecanje proživjeli kroz sportski duh i zabavu, ali isto tako su i dali sve od sebe kako bi ostvarili što bolji rezultat u svome najdražem sportu. Prvo su igrali ŠSD Gimnazijalac, Čakovec protiv ŠSD Tehničar, Pula iz skupine „A“. U skupini „B“ led su probili ŠSD Primag, Osijek i ŠSD Victoria, Zabok. U poluzavršnicu plasirali su se mladići iz Zagreba i Osijeka, te Pule i Vele Luke. Nakon neizvjesne borbe ipak su se kao bolji pokazali Zagrepčani i Puljani te se time plasirali u finale. Finalna utakmica bila je vrlo napeta, suigrači su se međusobno bodrili, a također su imali potporu publike. Borba se odvijala između momčadi iz Zagreba i Pule, ali je Zagreb rezultatom 3:1 svojoj momčadi osigurao zlato oko vrata. U isto vrijeme se odvijala i utakmica za treće mjesto između mladića Osijeka i Vele Luke iz koje su na kraju Osječani izašli kao treći

ŠPOGIJIMA ŽELIMO PUNO SREĆE U STOLNOM TENISU, IPL novinarke: Ina i Nika

Stolni tenis djevojke
Iz poznatog stolnoteniskog rasadnika, Duge Rese, dolaze nam državne prvakinje srednjih škola u stolnom tenisu, ŠŠD Vinica sa samo jednim izgubljenim setom osvojila je državno prvenstvo pobijedivši u utakmici za prvo mjesto vršnjakinje iz zagrebačke I Gimnazije. Treće mjesto osvojile su djevojke iz Dugog Sela, a četvrto mjesto članice ŠSD Sokol Donji Miholjac potvrdivši tako da je stolni tenis sport manjih sredina.​
Šest ekipa djevojaka plasiralo se na državno prvenstvo u stolnom tenisu koje se održalo 24. travnja 2017. godine u sportskoj dvorani Intersport. Svojom dominantnom i borbenom igrom djevojke iz Duge Rese, Donjeg Miholjca, Zagreba i Dugog Sela plasirale su se u poluzavršnicu natjecanja ovog neizvjesnog prvenstva. Za treće mjesto borile su se djevojke iz Dugog Sela i Donjeg Miholjca, a pobjedu je odnijela ekipa iz Dugog Sela. Svojom odličnom igrom prvo mjesto osvojila je ekipa iz Duge Rese konačnim rezultatom 3:1. Nakon utakmice razgovarale smo s reprezentativkom iz pobjedničke ekipe, Martom Vukelić:

-„Jesi li zadovoljna svojom igrom?“

-„Da, zadovoljna sam svojom igrom, a posebno zadovoljna igrom svoje ekipe.“

-„Uspijevaš li uskladiti školu i sport?“

-„Uspijevam, jer uz trud i volju sve se može.“

DJEVOJKE ŽELIMO VAM SVU SREĆU NA SVJETSKOM PRVENSTVU, vaše IPL novinarke Ina i Nika

Sve rezultate i poredak možete vidjeti na linku….