Skip to main content

Dvije bronce za III. gimnaziju Zagreb

U Budimpešti, glavnom gradu Mađarske održava se ISF svjetsko školsko plivačko prvenstvo.

Natjecanja traju od 20. do 25. travnja a na njima sudjeluju i naše učenice. Riječ je o učenicama III. gimnazije iz Zagreba.

Nakon tradicionalnog otvaranja već 21.4 prvog natjecateljskog dana Hrvatska je dobila i prvu medalju.
Osvojila je je Martina Andrašek učenica III. Gimnazije Zagreb (članica PK Dubrava) u disciplini 100 m leđno. Od ostalih rezultata vrijedi izdvojiti 5. mjesto Hrvatske štafete 6x50 m slobodno i 8. mjesto Martine Andrašek na 100 m slobodno!

Drugog dana natjecanja u nedjelju učenice III. gimnazije osvojile su još jednu brončanu medalju kao i u subotu osvojila ju je Martina Andrašek u disciplini 50 m leđno.
U nedjeljnim natjecanjima Kristina Miletić osvojila 6. mjesto na 200 m slobodno ( u A finalu), dok je štafeta 4x50 m mješovito zauzela 7. mjesto. U B finalima Marija Dodik osvojila je 6. mjesto na 50 m leđno, Martina Andrašek 1. mjesto na 50 m slobodno, dok je Tena Pernar osvojila 7. mjesto na 100 m delfin.

Čestitke učenicama i pohvale na spektakularnim rezultatima i uzornom ponašanju. Posebne čestitke Martini Andrašek koja je osvojila prve dvije plivačke medalje za hrvatski školski sport.

Naši djevojke su jako dobro prošle. Najbolja država je bila Turska sa 87 bodova.