Skip to main content

USTRAJNOŠĆU DO POBJEDE

Najbolja košarkaška muška ekipa srednjih škola Koprivničko-križevačke županije proglašena je 15. ožujka u dvorani OŠ Ljudevita Modeca.

Bitka za prvo mjesto vodila se između SŠ „Ivan Seljanec iz Križevaca, Strukovne škole Đurđevac i Gimnazije „Fran Galović“ iz Koprivnice. Prva utakmica odigrana između Gimnazije „Fran Galović“ i SŠ „Ivan Seljanec“  bila je ujedno i najnapetija. Vodstvo se izmjenjivalo iz minute u minutu, a do konačnog rezultata 43:51,  kojim su Koprivničanci odnijeli pobjedu dovelo je njihovo prisvajanje lopte i ustrajnost u zadnjoj četvrtini. Nakon poraza, SŠ „Ivan Seljanec“ borila se za drugo mjesto protiv Strukovne škole Đurđevac. Iako je na poluvremenu vodstvo bilo u njihovim rukama, do kraja utakmice su Đurđevčani preuzeli vodstvo i tim je porazom s rezultatom 36:42 SŠ „Ivan Seljanec“ plasirana na treće mjesto. Zanimljivo je da igrač s uvjerljivo najviše postignutih poena, njih 29,  dolazi upravo iz redova  ekipe SŠ „Ivan Seljanec“, Ivan Beljo. Iza njega su Deković, također iz SŠ „Ivan Seljanec“ s postignutih 19 poena, kao i Mihoković M. iz Gimnazije „Fran Galović“ i Mihoković R. iz Strukovne škole Đurđevac. U utakmici za prvo mjesto između Gimnazije „Fran Galović“ i Strukovne škole Đurđevac, Koprivničanci su svojom ustrajnošću i tempom postigli još jednu pobjedu s rezultatom 50:28. Ovim su se pobjedama Koprivničanci plasirali na poludržavno natjecanje na kojem im želimo puno sreće i uspjeha.

IPL novinar: Katarina Pofuk; GIMNAZIJA IVANA ZAKMARDIJA DIJANKOVEČKOGA KRIŽEVCI, Križevci