Skip to main content

UZBUĐENJE RASTE

Peti dan uistinu uzbudljivog natjecanja u Intersportu započeo je duelom između Gruzije i Hrvatske.

Hrvatska nije najbolje ušla u meč i nije stigla dostići gruzijsku prednost te je izgubila rezultatom 3:4.  Samo trideset minuta poslije na istom je terenu počeo novi dvoboj. Austrija je dominirala, što je rezultiralo vodstvom od 4:0 do poluvremena. Dobar tempo igre zadržali su tijekom čitavog meča i pobijedili 2:7 dok je reprezentacija Srbije imala dosta problema u svom meču protiv Portugala u drugom poluvremenu. Nekoliko sumnjivih sudačkih odluka stvorilo je opipljivu napetost u dvorani. Napetost je bila na najvišem nivou kad je igrač Srbije isključen iz igre te je u naletu bijesa udario igrača koji je na njemu napravio prekršaj. Igrač je zaradio opomenu, a kako tim Srbije nije imao zamjenskog golmana jedan od igrača morao je stati na njegovo mjesto. Meč je završio neriješeno. Pobjednik se odlučivao izvođenjem penala. Tako je igrač-golman iz tima Srbije uspio obraniti penal, pucati i pogoditi gol. No, ni to nije bilo dovoljno pa je Portugal odnio pobjedu rezultatom 14:15.

Brazil je pobijedio Nizozemsku bez puno muke postigavši 11 golova, a primivši samo 2. Mađarska je imala malo više posla, ali je pobijedila Italiju 6:2. U ženskom dijelu natjecanja Italija je bila puno uspješnija, pobijedivši Kinu rezultatom 3:1, dok je Brazil pobijedio Tursku rezultatom 4:1.